Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 
 
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 

Strona główna

 

 
  • Pierwsza pomoc od kuchni.

      Co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawłą II w Sobkowie pozorują urazy na Mistrzostwach Pierwszej Pomocy dla młodzieży szkół ponadpodstawowych powiatu jędrzejowskiego. Te nietypowe zmagania organizuje Oddział Rejonowy PCK w Jędrzejowie wraz z instruktorem pierwszej pomocy Jolantą Stępień. W komisji oceniającej działania drużyn uczestniczy Ratownik medyczny z Pogotowia. W bieżącym roku szkolnym mistrzostwa odbyły się 26 kwietnia. Dwie uczennice – Ewa Gołuzd i Marysia Przygodzka oraz uczeń Antek Wójcik odgrywali role poszkodowanych. Ewa pozorowała dziewczynę, która spada z drabiny i doznaje złamania podstawy czaszki. Marysia nieszczęśliwie ucięła sobie tasakiem palec u ręki, a Antek, widząc to zdarzenie, dostał ataku padaczki. Wszystko po to, by drużyny biorące udział w mistrzostwach mogły zmierzyć się z sytuacjami, które mogą się wydarzyć naprawdę. Wszyscy świetnie się spisali. Odgrywane zdarzenia wyglądały niezwykle realnie, a młodzież, która udzielała pierwszej pomocy, musiała ocenić uraz i odpowiednio do niego reagować. „Drużyna pozorantów” dostała brawa od uczestników mistrzostw i pochwałę od ratownika z pogotowia - Rafała Kitlińskiego. 

    Ta niecodzienna przygoda naszych uczniów to wspaniała lekcja pierwszej pomocy. Pozoranci są już ekspertkami od udzielania pomocy w sytuacjach, które odgrywali i obserwowali. 

    Serdecznie dziękuję swoim uczniom, za pomoc i zaangażowanie w organizację mistrzostw. 

     

    Opiekunka SK PCK Jolanta Stępień

     

  • Nagroda za wiedzę...

      W czwartek 25 kwietnia 2024r. uczniowie Szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, która była dla nich nagrodą za zajęcie II miejsca w Konkursie Eksperci ds. Unii Europejskiej. Podczas wyjazdu brali udział w zajęciach w Przedstawicielstwie Parlamentu Europejskiego w Polsce, zwiedzali Stare Miasto, Łazienki Królewskie oraz Sejm RP. Wyjazd ufundował Eurodeputowany Adam Jarubas.

  • Udział uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w konkursie prozdrowotnym.

    O poważnych sprawach też można mówić z humorem, co udowodniły ucznnice klasy czwartej - Kornelia Cielibała, Amelia Kozik, Alicja Maślarz, Anna Michalec oraz Lena Sęk - biorąc udział 23 kwietnia w konkursie zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Jędrzejowie. Tematem konkursu było przedstawienie w sposób najciekawszy i  humorystyczny oraz pouczający fraszki Jana Kochanowskiego pt.: "Na zdrowie".

    Aktorki rewelacyjnie zaprezentowały adaptację opowiadania "Palę cygaro" Rene Gościnn'ego, a dopełnieniem całości był wykonany przez dziewczyny, rap, do którego tekst napisała T. Piątek, a muzykę V.Wujcik. Scenografię przygotowała M. Ziętal.

    Chociaż występ został oceniony poza podium, to  nagroda pocieszenia w postaci warsztatów teatralnych z panem Januszem Ślusarczykiem jest bezcenna.

     

     

  • „Kodeks walki z rakiem” w roli głównej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

      Wśród kluczowych obszarów działań szkoły, priorytetem we współczesnym świecie staje się promocja zdrowia i edukacja prozdrowotna.

    Działania prozdrowotne realizowane są systematycznie cały rok przez nauczycieli wielu przedmiotów na różne sposoby – zajęcia, projekty, konkursy. Dniem wyjątkowym, pewnego rodzaju świętem w obszarze profilaktyki jest organizowany corocznie „Dzień zdrowia”. To wydarzenie gromadzi i angażuje całą społeczność szkolną. W bieżącym roku szkolnym  impreza odbyła się 18 kwietnia. Akademię zorganizowało Szkolne Koło PCK, Samorząd Uczniowski i uczniowie klas młodszych, którzy co roku aktywnie uczestniczą w przedstawieniu.

    Tematem tegorocznego spotkania był  „Europejski kodeks walki z rakiem”. Akademię poprowadzili uczniowie klasy VIII i VII. Młodzież zaprezentowała zalecenia „Europejskiego kodeksu walki z rakiem” - gotową instrukcję pokazującą, jak przez proste codzienne działania obniżyć ryzyko zachorowania na raka.  Prowadzący zachęcali do aktywności fizycznej każdego dnia. Mówili o ochronnym znaczeniu dla zdrowia warzyw i owoców w naszej diecie. Napominali, by wystrzegać się otyłości, która jest czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia wielu chorób nowotworowych. Informowali o szkodliwości  alkoholu i nikotyny, szczególnie dla młodych organizmów. Przypominali, że promieniowanie ultrafioletowe serwowane w nadmiarze czy to na plaży, czy w solariach jest czynnikiem rakotwórczym i obniżającym ogólną odporność organizmu. Do poszczególnych zaleceń kodeksu zostały zaprezentowane wpadające w ucho rymowanki i wiersze ułożone lub wyszperane w Internecie przez uczniów. Scenkę na temat szkodliwości palenia przygotowaną przez Panią T. Piątek przedstawiły czwartoklasistki. Najmłodsi uczniowie szkoły, pierwszoklasiści zaśpiewali piosenkę o zdrowiu, a układy taneczne wykonali uczniowie klasy II i III oraz uczennice klasy V i VI. Na zakończenie imprezy, zgodnie z prezentowanymi zaleceniami na temat aktywności ruchowej, wszyscy zatańczyli „Makarenę”.  Było kolorowo, zdrowo i radośnie.

    Gdy zastanawiamy się nad skutecznością takich przedsięwzięć, mamy świadomość, że tylko te informacje i działania mają znaczenie dla życia i zdrowia człowieka, które wywołają choćby cień zainteresowania, ciekawość, ślad, dobre emocje. Dopiero wtedy pojawia się szansa, by wiedza przełożyła się na mądre prozdrowotne wybory. Mamy nadzieję, że szkolny dzień zdrowia będzie inspiracją dla wielu młodych ludzi w poszukiwaniach swojej recepty na zdrowie i motywacją do działania.

     

     

    Opiekunki SK PCK J. Stępień, M Banaszek

  • Rady na odpady czyli uczniowie klas I - III dbają o planetę!

    O tym, że o naszą planetę trzeba dbać uczą się już dzieci w przedszkolu! Uczniowie klas I - iII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, w ramach obchodów Dnia Ziemi, zadali sobie pytanie:

    -  Jakie działania możemy podjąć, MY DZIECI, aby zadbać o naszą planetę Ziemię?

    W czasie dyskusji pojawił się temat plastikowych butelek i róznych innych przedmiotów, z którymi nie wiemy,  często co zrobić? Wyrzucamy je więc do kosza! A może moglibyśmy dać im tkz.,, drugie życie"!

     Pomysł bardzo się spodobał i uczniowie, w ramach zajęć z edukacji technicznej  wykonali ekologiczne zabawki.

    Zajęcia okazały się wspaniałą lekcją ekologiczną oraz dostarczyły dzieciom wiele pozytywnych emocji poprzez odkrywanie i doświadczanie, o czym świadczą  zdjęcia zamieszczone w albumie fotograficznym.

    Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwały nauczycielki: M.Chaja, I. Gruszczyńska, M. Pyjas.

  • Podsumowanie konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2023/24

     „Sukcesu można się nauczyć.
    Możesz się nauczyć, jak odnieść sukces w każdej dziedzinie.
    Jeśli chcesz zostać świetnym golfistą, możesz się nauczyć, jak tego dokonać.
    Jeśli chcesz zostać wspaniałym pianistą, możesz się nauczyć, jak to osiągnąć.
    Jeśli chcesz być naprawdę szczęśliwy, możesz się nauczyć, jak to sprawić.
    Jeśli chcesz być bogaty, możesz się nauczyć, co trzeba zrobić.
    Nie ma znaczenia, w którym miejscu teraz jesteś.
    Nie ma znaczenia, z jakiego miejsca zaczynasz.
    Ważne jest, żebyś był gotów się uczyć.”
    - T. Harv Eker

     

    Konkursy  przedmiotowe w roku szkolnym 2023/2024

    Uczniowie naszej szkoły systematycznie biorą udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.  Tegoroczne zostały już zakończone, więc nadszedł czas na ich podsumowanie.

     

    W tym roku po etapie szkolnym do rejonowego przeszli następujący uczniowie:

    Konkurs informatyczny- Wojciech Kosiński – kl.7, Michał Kot, Miłosz Kuśmierek, Ada Wojciechowska, Antoni Wójcik - kl. 8

    Konkurs fizyczny - Antoni Wójcik - kl.8

    Konkurs biologiczny – Milena Kosińska, Alicja Krzysztofek, Ada Wojciechowska – kl. 8

    Konkurs historyczny – Alicja Krzysztofek i Miłosz Kuśmierek – kl.8

    Konkurs chemiczny- Michał Kot  i Alicja Krzysztofek - kl. 8

    Konkurs matematyczny- Alicja Krzysztofek, Michał Kot, Antoni Wójcik - kl. 8

    Konkurs języka polskiego – Jan Połaniecki – kl.7, Alicja Krzysztofek, Miłosz Kuśmierek, Antoni Wójcik - kl. 8

    Nad przygotowaniami uczestników konkursów czuwali opiekunowie - Jerzy Ciepluch, Barbara Michałkiewicz, Stanisław Osowski, Kamila Tkacz, Iwona Połaniecka oraz Małgorzata Ziętal.

     

    Do finału tych zmagań przeszli :

    Konkurs informatyczny- Michał Kot, Miłosz Kuśmierek, Ada Wojciechowska, Antoni Wójcik

    Konkurs chemiczny- Alicja Krzysztofek  i Michał Kot

    Konkurs matematyczny- Antoni Wójcik

    Konkurs języka polskiego – Jan Połaniecki, Alicja Krzysztofek, Miłosz Kuśmierek, Antoni Wójcik

     

    W efekcie zmagań na etapie wojewódzkim tytuły FINALISTÓW uzyskali:

    Michał Kot z informatyki i chemii

    Alicja Krzysztofek z języka polskiego i  chemii

    Miłosz Kuśmierek z języka polskiego i informatyki

    Jan Połaniecki - z języka polskiego

    Ada Wojciechowska z informatyki

    Antoni Wójcik z języka polskiego, matematyki i informatyki

     

    Należy podkreślić ogrom pracy, jaki uczniowie musieli włożyć, by uzyskać to wyróżnienie. Dodatkowym profitem są punkty podczas rekrutacji do szkół średnich.

    Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

    I. Połaniecka

  • Uczniowie Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Sobkowie laureatami konkursu Eksperci ds. Unii Europejskiej.

      W dniu 11 kwietnia 2024 roku w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbył się konkurs Eksperci ds. Unii Europejskiej. Uczniowie pracowali zespołowo i odpowiadali na przygotowane zestawy pytań. Zespół ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Sobkowie w składzie: Alicja Krzysztofek, Milena Kosińska, Antoni Wójcik i Michał Kot zajęli II miejsce. I miejsce zdobyli uczniowie ze szkoły w Małogoszczu, a III miejsce ze szkoły nr 39 w Kielcach. Organizatorem przedsięwzięcia była dr Anna Zagórska wraz z nauczycielami ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. W nagrodę uczniowie pojadą na wycieczkę do Warszawy, gdzie odwiedzą  Warszawskie Centrum Informacji Europejskiej oraz Sejm RP. Wyjazd ufundował Eurodeputowany Adam Jarubas. Zespoły, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały również nagrody w postaci wejścia do Fly Parku.  Opiekunem uczniów był Stanisław Osowski.

     

     

  • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie Finalistami Olimpiady Franciszkańskiej

     W dniu 10.04.2024 roku w Siedlcach na Mazowszu odbył się ogólnopolski finał Olimpiady Franciszkańskiej. Uczniowie Alicja Krzysztofek oraz Michał Kot reprezentowali Szkołę  Podstawową im. Jana Pawła II w Sobkowie. Obydwoje zostali finalistami XVIII już edycji konkursu wykazując się znaczną wiedzą o życiu i działalności ojca Maksymiliana Kolbe. Organizatorzy zadbali o urodzinowy tort z racji jubileuszowej edycji konkursu oraz o sprawny przebieg wydarzenia. Opiekunem uczniów był Stanisław Osowski.

     

  • Nasze podróże czyli zwiedzamy Kopalnię Soli w Wieliczce.

    9 kwietnia 2024 roku uczniowie klas I - III pod opieką nauczycieli,  zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce.

  • Przyszła wiosna - pora radosna!

  • Papierosy? Nie, dziękuję! Czyli BIEG PO ZDROWIE w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

    O tym, że palenie tytoniu niesie za sobą poważne skutki zdrowotne, wie każdy. Mimo to, codziennie w Polsce zaczyna palić 500 nieletnich dziewcząt i chłopców. W skali roku 180 000 młodocianych do 18 roku życia wpada w „szpony’ nałogu. Oprócz szkodliwości dla zdrowia dzieci palenia czynnego, trzeba pamiętać o równie negatywnym wpływie na organizm palenia biernego. Szacunkowo około 3 mln dzieci to bierni palacze. Palenie czynne i bierne stanowi ciągle ogromny problem, który skłania pedagogów i wychowawców do poszukiwania skutecznych działań profilaktycznych w tym obszarze.  

    Co roku, klasy czwarte  objęte są antytytoniowym programem edukacyjnym „Bieg po zdrowie”. Głównym celem tego programu jest zwiększenie kompetencji uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

    14 marca, na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie, odbyły się niecodzienne zajęcia prozdrowotne dla czwartoklasistów, przygotowane przez opiekunki Szkolnego Koła PCK – J. Stępień i M. Banaszek, która jest wychowawczynią tej klasy. W warsztatach uczestniczył dyrektor szkoły Dariusz Butenko, który podkreślił, że wiedza o szkodliwości palenia papierosów, może uchronić każdego z nas przed poważnymi skutkami zdrowotnymi, a okres szkolny to idealny czas, by poczuć się odpowiedzialnym za swoje zdrowie.

    Dzieci pracowały w grupach na pięciu różnych „stacjach” i zmieniały się po wykonaniu zadania. Uczniowie zapoznawali się z tekstem źródłowym na temat szkodliwości palenia papierosów, rozwiązywali krzyżówkę, udzielali odpowiedzi na pytania zawarte w quizie, rozwiązywali zadanie, które pokazywało, jakie wydatki finansowe ponosi palacz w związku ze swoim nałogiem, wykonywali ćwiczenia poprawiające sprawność oddychania, bawili się w gry i zabawy, które poprawiają kondycję całego organizmu i dają dużo radości. Nad dzieciakami z klasy czwartej na każdym stanowisku czuwali ósmoklasiści, którzy już po raz kolejny wcielili się w rolę liderów zdrowego stylu życia. Pomagali, wspierali i zachęcali do działania. Ich zaangażowanie było bezcenne - wykonywane zadania pod opieką starszych kolegów zyskały wyjątkowy wymiar.

    Uśmiechnięte buzie czwartoklasistów i wybór „szczęśliwej minki” w ramach ewaluacji zajęć utwierdziły nas w przekonaniu, iż takie zajęcia mają szansę kształtować prawidłowe postawy dzieci ukierunkowane na zdrowy styl życia bez papierosów.

     

    To przecież w młodości kształtują się nawyki i przekonania, które owocują           w przyszłości.  „Bieg po zdrowie”.

     

     

    Opiekunki SK PCK: J. Stępień, M. Banaszek

          

       

     

  • Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

     21 marca  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie społeczność uczniowska nie tylko witała wiosnę, ale także, z inicjatywy katechetki E. Kosteckiej,  pamiętała o Dniu Kolorowej Skarpetki czyli Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności na całym świecie ludzie tego dnia zakładają skarpetki nie do pary.

    Dlaczego?                             

    To metafora  niedopasowania genotypowego i społecznego u osób z zespołem Downa, spowodowanego obecnością trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów, do czego nawiązuje także data 21 marca. 

     Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie,  okazali swoją otwartość wobec odmienności ludzi .

    Ponadto uczestniczyli w dyskusji:  Jak okazać akceptację i zrozumienie osobom z zespołem Downa? , a  podsumowaniem obchodów Dnia Kolorowej Skarpetki były warsztaty plastyczne.

    Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa był cenną lekcją kształtowania w młodym pokoleniu poczucia wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

     E. Kostecka

     

     

  • Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie – Olimpiada Franciszkańska.

      29 lutego 2024 roku w klasztorze ojców franciszkanów w Skarżysku – Kamiennej, odbył się etap regionalny Olimpiady Franciszkańskiej dotyczącej wiedzy o św. Maksymilianie. W olimpiadzie uczestniczyli uczniowie klasy VIII: Alicja Krzysztofek, Milena Kosińska, Michał Kot, którzy wykazali się obszerną wiedzą dotyczącą osoby św. Maksymiliana Maria Kolbe. Do finału Olimpiady zakwalifikowali się A. Krzysztofek oraz M. Kot. Opiekunem uczniów był Stanisław Osowski. Gratulujemy wyników!

                                                                                                                                                    S. Osowski

  • Z Azerbejdżanu do Sobkowa!

      W nowe półrocze weszliśmy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie, w nietuzinkowy sposób. Po raz kolejny nasi uczniowie stali się beneficjentami współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu, z którego przyjechała do nas pochodząca z Azerbejdżanu Jamila Fatullazade.               

    W dniu 27 lutego 2024 przeprowadziła 4 godziny wspaniałych zajęć w klasach: 2,3,4 i 5. Uczniowie entuzjastycznie uczestniczyli w językowych aktywnościach kinestetycznych, które dzięki włączeniu elementu ruchu i rywalizacji miały świetny skutek mnemotechniczny. Było „Running Memo”, „Hot Colours”.

    Starsze klasy wzięły udział w lekcji kulturowej, w której nasz gość przedstawiła swe rodzinne miasto Baku. Oprócz budzenia ciekawości świata, nasi uczniowie skorzystali z szansy na naturalne wykorzystanie umiejętności językowych, których poziom jest tak wysoki, że zachwycił naszego gościa.

    Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania.

    Teresa Piątek

  • Wspaniała zabawa uczniów klas I - III.....

  • Noc Biologów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

     W piątek 12 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie wzięli udział w XIII edycji „Nocy Biologów” zorganizowanej przez Instytut Biologii- Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK w Kielcach. Tegoroczny temat przewodni wydarzenia brzmiał : Tajemnice życia od komórek do biosfery. Uczniowie klas V i VI pod opieką pani Małgorzaty Ziętal i Iwony Duszy wzięli udział w wykładach, warsztatach, pokazach oraz zajęciach w laboratorium przekonując się, iż biologia to pasja nie tylko dla naukowców. Podczas warsztatów      „ Poznaj świat ziół i stwórz własną herbatkę funkcjonalną” nasi uczestnicy poznali świat roślin zielarskich i według ścisłego przepisu  przygotowywali herbatki, które zabrali ze sobą do domu, poznając przy tym wiedzę związaną nie tylko z recepturowaniem, ale i energetyką oraz witalnością ziół i owoców. Następnie nasi uczniowie wcielali się w rolę przyrodnika w zajęciach warsztatowych „ Poznaj zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym”, podczas których za pomocą kluczy do oznaczania ryb i płazów rozpoznawali ich gatunki. W trakcie zajęć poznali również te najmniejsze zwierzęta, które też są bardzo ciekawe, a możemy je spotkać w rzece. Warsztaty te przygotowane zostały przez pracowników Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.  Kolejnym punktem było obejrzenie wystawy „Wszystkie kolory fotosyntezy”, a następnie udział zajęciach laboratoryjnych przeprowadzając analizy roślin uprawianych w różnych barwach światła. Nasi uczniowie wysłuchali również ciekawego wykładu z biomechaniki ruchu człowieka. Podczas seansu w Planetarium podziwiali wygląd nocnego nieba nad Kielcami, śledzili ruchy gwiazd, planet, Słońca i Księżyca. Zajęcia dopełniło zwiedzanie stałej wystawy meteorytów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się również spotkanie z sokolnikami i ich podopiecznymi  „Oko w oko z drapieżnym ptakiem”, które prowadziła Grupa Sokolników Konnych „Rabiec”. Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia dotyczące biologii i ochrony ptaków drapieżnych, a także  poruszono tematykę związaną z sokolnictwem. Udział w wydarzeniu stał się niezapomnianą edukacyjną podróżą dla naszych uczniów, która na długo pozostanie w ich pamięci.

    Małgorzata Ziętal

     

  • ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W SOBKOWIE

     Dzień Babci i Dziadka należą do najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

     Jest to dzień szczególny dla  nauczycieli i uczniów  naszej szkoły, dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

     W tym roku akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka  odbyła się w murach naszej szkoły 1 lutego. Licznie przybyłych gości serdecznie przywitał dyrektor szkoły Pan Dariusz Butenko, który w  imieniu swoim i nauczycieli złożył przybyłym życzenia.

    Na uroczystości obecny był Wójt Gminy Sobków Pan Tomasz Chaja oraz Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Sobkowie Pani Teresa Baran. 

    Pan Tomasz Chaja również  złożył babciom i dziadkom życzenia pełne ciepłych i serdecznych słów.

    Uczniowie klas I-III przedstawili bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się wzruszające wiersze, piosenki, a także pokazy taneczne. Uczniowie z klasy III przy współudziale kolegów z klas młodszych i starszych  zaprezentowali szanownym gościom baśń pt. „Kopciuszek”. Dzieci odegrały swoje role bardzo naturalnie i profesjonalnie, za co otrzymały gromkie brawa. Część artystyczną zakończono odśpiewaniem tradycyjnego „100 lat”.

    Dzień Babci i Dziadka to bardzo wzruszająca uroczystość, która buduje więzi rodzinne i uczy szacunku do osób starszych, dlatego stanowi ważny punkt w kalendarzu imprez szkolnych.

    Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwały nauczycielki: M. Chaja, M. Pyjas, I. Gruszczyńska. V. Wujcik.

    Dyrekcja i nauczyciele dziękują Rodzicom klas I-III, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla naszych szanownych gości .

    I.Gruszczyńska

  • WOŚP grała w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II.

    Ach, cóż to był za Finał!

     28 stycznia 2024 roku tanecznym krokiem rozpoczął się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sztabie przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie. Szefowa sztabu Volha Wujcik oraz Dyrektor Szkoły Dariusz Butenko przywitali przybyłych gości: władze Gminy Sobków, nauczycieli, rodziców, wolontariuszy, Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkich obecnych na sali. Następnie przenieśliśmy się na Bal do Kopciuszka, którego zwieńczeniem był wspólnie odtańczony polonez. Na Bal przybyli także goście z zagranicy: Robert Cassetari z Sydney Conversation Center wraz z rodziną oraz wolontariuszki z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach które przyjechały do Polski z Turcji i Azerbejdżanu. Swoimi występami umilili nam czas Grzegorz Burzawa, Ada Wojciechowska, Wiktoria Ciosk, Wiktor Polcyn, a Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Sobkowa pod czujnym okiem Prezesa OSP Mateusza Durło oraz dh. Dawida Molendy zaprezentowała swoje umiejętności podczas pokazu. Na zakończenie imprezy goście podziwiali finał Finału w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Sobków. Na ludową nutkę zaśpiewali członkowie Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Sobkowa, a na czerwonym dywanie odbyła się prezentacja strojów KGW Nida z Sobkowa, KGW z Mokrska Dolnego oraz KGW ze Staniowic.

     Podczas 32. Finału WOŚP w Sobkowie można  było wylicytować wyjątkowy grawer przedstawiający Bramę na Święty Krzyż, przekazany przez Wójta Gminy Sobków Tomasza Chaję, piękną kompozycję kwiatową w szkle od Sekretarz Gminy Sobków Iwony Mitręgi, piłki z autografem Jerzego Dudka od Firmy Solution, pamiątkowe ceramiczne serca od Pracowni Ceramicznej Keramos, zestaw smakołyków od radnej Sobkowa Kamili Tkacz, oryginalny pamiętnik, od nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Sobkowie, Teresy Piątek oraz wiele wspaniałych przedmiotów.

     Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji i wsparcia 32. Finału WOŚP w Sobkowie. Dzięki Waszej hojności Sztab 4255 przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie zasilił konto Fundacji WOŚP kwotą 14 091, 68 zł i 10 euro.

      Najserdeczniejsze podziękowania kieruję do dyrekcji, nauczycieli, rodziców, uczniów, wolontariuszy, pracowników obsługi SP w Sobkowie, Rady Rodziców, władz Gminy Sobków, Kół Gospodyń Wiejskich z Sobkowa, Staniowic i Mokrska Dolnego, Stowarzyszenia Morsy znad Nidy Sobków, firmy Solution, sklepu Kropka, Beaty Rodzyńskiej, Kamili Król - Krzysztofek, Pracowni Ceramicznej Keramos, Barbary Skomry, Henryka Michałkiewicza, Rafała Mamli, Anny Wrony, Ewy Długosz, Adama Raka, firmy Owokajakowo z Chęcin, Bożeny Osowskiej oraz całej społeczności przybyłej na 32. Finał WOŚP w Sobkowie.

                                                                                Z wyrazami szacunku szefowa sztabu Volha Wujcik

     

  • Ekologiczny dom Alicji :)

    Alicja Krzysztofek uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Sobkowie wzięła udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Ekologia w moim domu” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie i Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Patronatem honorowym przedsięwzięcie objęli Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski i Lubelski Kurator Oświaty – Teresa Misiuk.

    Konkurs dotyczył zwyczajów ekologicznych w gospodarstwach domowych. Alicja podjęła wyzwanie i tak zaczęły się nasze dyskusje na temat proekologicznych domów jednorodzinnych. Przeanalizowałyśmy wszystkie prośrodowiskowe rozwiązania w domu.  Zajęłyśmy się przydomowym ogrodem, który ma być przyjazny nie tylko dla ludzi. Dyskutowałyśmy o bioróżnorodności  i sposobach, by o nią zadbać. Alicja wykonała piękną pracę plastyczną – proekologiczny dom z ogrodem i zajęła I miejsce w kategorii „praca plastyczna” pokonując wszystkich innych uczestników.

    Gratulujemy Alicji i życzymy dalszych sukcesów. Cieszy nas fakt, że nasi uczniowie czują się odpowiedzialni za stan najbliższego otoczenia i promują proekologiczne postawy na najwyższym poziomie. Wszyscy wiemy, że prośrodowiskowe działania nie powinny być tylko modą, ale naturalnym stylem życia każdego człowieka, bo to ważny krok ku lepszej przyszłości.  

    J. Stępień

  • ZAPROSZENIE

strona: